News

DO WIADOMOŚCI: ARCHITEKCI.

Firma nasza jest w pełni usatysfakcjonowana z pomocy niesionej architektom dostarczając gotowych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa i systemów ewakuacyjnych. Zdajemy sobie sprawę ja frustrujący może być fakt, że dla obiektu wymagany jest system ewakuacji a nie wiadomo od czego zacząć. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w trudnych sytuacjach. Jeśli masz pytania, potrzebujesz informacji o produkcie skontaktuj się z nami.

ROZWIĄZANIA BEZPIECZEŃSTWA DLA BUDYNKÓW WYSOKICH

Szacuje się, że 2,6% ogółu pożarów w latach 2005-2009 dotyczyło budynków wielopiętrowych. Według relacji cztery rodzaje budynków stanowią koło połowy przypadków pożarów w obiektach wielopiętrowych. Są to apartamenty, hotele, biura i budynki służby zdrowia.W tych czterech rodzajach nieruchomości łącznie odnotowano 7800 zgłoszonych pożarów, wśród których było 30 ofiar śmiertelnych, 352 osób poszkodowanych z obrażeniami ciała na wartość 99 milionów dolarów bezpośrednich szkód majątkowych w USA. Udział pożarów w obiektach wielopiętrowych w latach 2005-2009, które rozpoczęły się na 7 lub wyższym piętrze wynosił 32% dla budynków mieszkalnych, 22% dla hoteli, 39% dla budynków biurowych i 21% dla budynków służby zdrowia. Ryzyko pożaru na niższych piętrach jest podobne dla wszystkich rodzajów budynków z wyjątkiem biur, gdzie zanotowano więcej pożarów na wyższych piętrach. Firma nasza chce chce zapewnić wszystkim bezpieczeństwo poprzez zastosowanie prostych luminescencyjnych, widzialnych w ciemności elementów należących do awaryjnego systemu bezpieczeństwa BHP wyjść i dróg ewakuacyjnych w każdychm budynku. Twoje bezpieczeństwo w mieszkaniu w wysokim apartamentowcu jest równie ważne jak w wysokim biurowcu.

ROZWIĄZANIA BEZPIECZEŃSTWA. PLATFORMY WYDOBYWCZE, WIERTNICE

Przemysł petrochemiczny ma specyficzne rozwiązania dotyczące przepisów w zakresie bezpieczeństwa zwłaszcza na morskich platformach szybów wiertniczych. Firma nasza jako światowy lider w dostarczaniu luminescencyjnych rozwiązań bezpieczeństwa dla wymagających środowisk rozwija unikalne systemy i produkty bezpieczeństwa dla przemysłu petrochemicznego. Bezpieczeństwo na morskich platformach wydobywczych stoi na najwyższym poziomie. W przypadku awarii zasilania na platformie wiertniczej na morzu miejsca oznaczone luminescencyjnymi znakami, liniami itp muszą być doskonale widoczne aby wskazać jednoznacznie drogę ewakuacji, oznaczyć przeszkody i inne newralgiczne miejsca. Najbardziej istotne rozwiązania stworzone dla morskich platform wiertniczych to oświetlenie miejsc lądowania dla helikopterów. Nawet najbardziej wykwalifikowany pilot musi widzieć przeszkody takie jak wieże wiertnicze i żurawie. Przez luminescencyjne oznaczenia przeszkód i miejsc lądowania podejmowane przez pilota manewry nocnego lądowania są łatwiejsze i bezpieczniejsze.

ROZWIĄZANIA BEZPIECZEŃSTWA. PARKI ROZRYWKI i PODOBNE.

Popularność parków rozrywki z roku na rok notuje ciągły wzrost. Aby zabezpiczać te miejsca również stosuje się luminescencyjne oznaczenia dróg ewakuacji oraz oznacza się przeszkody, poręcze, klatki schodowe.

ROZWIĄZANIA BEZPIECZEŃSTWA. KOŚCIOŁY, HALE KONCERTOWE, KINA.

Luminescencyjne produkty GBC znajdują zastosowanie w wielu rozwiązaniach architektonicznych. Między innymi są to kościoły, hale koncertowe i kina. Po wyłączeniu źródła zasilania panuje mrok a to sprzyja powstawaniu niebezpieczeństw. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie luminescencyjnych stopnic oraz luminescencyjnych taśm wyznaczających niebezpieczne strefy podczas ograniczonego dostępu światła.

OZNACZENIA DRÓG EWAKUACYJNYCH I KLATEK SCHODOWYCH

W niektórych istniejących obiektach jest wymagane oznaczenie dróg ewakuacyjnych i klatek schodowych. Do tych oznaczeń stosuje się luminescencyjne taśmy lub listwy aluminiowe gwarantujące oświetlenie dróg ewakuacji podczas awarii źródła zasilania oświetlenia.

TRADYCYJNA TASMA KONTRA STOPNICA

Taśma ewakuacyjna jest niezgodna ze światowymi normami IBC/IFC 2009, 2012, 2015 i UL 1994. Wiele firm jednak nadal wykorzystuje te stare metody. Jest to bardzo niebezpieczne. Taśmy nie posiadają odpowiedniej trwałości zdolności do świecenia tak jasno lub tak długo jak luminescencyjna stopnica, będąca elementem sztywnym lub półsztywnym. Po krótkim okresie eksploatacji taśma się zużywa, odkleja i rwie. Trzeba ją ponownie stosować, rozwiązanie to jest nietrwałe. Jest na to sposób. Zamiast taśmy użyj luminescencyjnej stopnicy chodowej GBC. Stopnice wykonane są z tłoczonego aluminium, są trwałe i odporne na niekorzystne warunki. Stopnice wykorzystują opatentowaną technologię syntezy polimerów, posiadają antypoślizgowe, czarne podłoże w wbudowanym specjalnym kruszywem, które jest odporne na natężenie ruchu, czynniki zewnętrzne, posiada długi czas użytkowania. Stopnice nie są podatne na śnieg, lód, i inne niekorzystne warunki. Są wykończone w kolorze aluminium, złota, brązu lub czerni.

DO WIADOMOŚCI: GENERALNI WYKONAWCY.

Jeśli jesteś na tej stronie to prawdopodobnie wiesz, że w ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się nowe przepisy dla środków ewakuacji a konkretnie
luminescencyjnych oznakowań ewakuacyjnych.

Od 2009 roku wprowadzono nowe, luminescencyjne normy w budynkach publicznych w całych Stanach Zjednoczonych oraz w szkołach, szpitalach oraz hotelach. Wszystkie te produkty znajdziesz u nas w szerokim zakresie i asortymencie.